E-kitap'larınızı yönetmek için tek bir program mı arıyorsunuz? Belki de bir E-kitap okuyucunuz var? Hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın Calibre muhtemelen ilk duyacağınız isim olurdu. Calibre kurulumuna geçelim.

Kod: Tümünü seç

sudo zypper install calibre
Komutu ile openSUSE üzerinde Calibre kurulumunu yapabilirsiniz veya yazılım merkezinden elle seçebilirsiniz. Bugün piyasadaki hemen her dağıtımın depolarında mevcut bir yazılım.
Resim
Programın Türkçe dil desteği var. Açtığınızda böyle bir ekran sizi karşılıyor olacak.
Resim
Bu kısım o kadar önemli değil. Benim elimde bir PaperWhite modeli olduğu için bu modeli seçeceğim. Eğer hiçbirşey yoksa direk ileri demenizde hiçbir sakınca yok.
Resim
Boş bırakın eğer hesabınız yoksa.
Resim
Bitir demenizle kurulum ekranı bitmiş olacak.
Resim
Arayüzümüz böyle görünüyor. Buradan "Kitap Ekle" ye tıklayarak E-kitaplarınızı Calibre'nin kütüphanesinin içine atabilirsiniz. Merak edenler için de söylüyorum, hangi dağıtım kullandığınız farketmiyor, E-kitap okuyucunuzu bağladığınız saniyede Calibre kitap okuyucunuzu görüyor.
Resim
Resimde de göründüğü gibi. Özellikle Kindle ve benzeri kitap okuyucu aletlerine sahipseniz çok işinize yarayacak bir yazılım ve şiddetle tavsiye ederim.

Eğer E-kitap'ları yönetmenin, aktarmanın daha iyi bir yolunu biliyorsanız yorumlarda belirtmekten çekinmeyin. Kim bilir? Belki onu da konu yapabiliriz ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Bir sonraki konuda görüşmek üzere hoşçakalın ( ^_^)/