GNOME 3.33.4 şimdi kamu testi için kullanılabilir.

Bir haftalık bir gecikmeyle yaklaşmakta olan GNOME 3.34 masaüstü ortamındaki son anlık görüntü nihayet burada ve Ağustos ayında beta dönüm noktalarından önce test edilmeye hazır.

GNOME 3.34 serisindeki dördüncü geliştirme sürümü olan GNOME 3.33.4; modül bağımlılıkları ve yaz tatilleri ve seyahat gibi diğer beklenmedik şeylerle ilgili bazı sorunlar nedeniyle başlangıçta planlandığı gibi 18 Temmuz yerine Javier Jardón tarafından 24 Temmuz'da yayımlandı.

Topluluğun GNOME 3.34 masaüstü ortamı Ağustos ayının başında beta testine girmeden önce test etmek ve geri bildirim göndermek için çeşitli güncellenmiş çekirdek bileşenleri ve uygulamaları ile birlikte şu anda 5 Ağustos için planlanan "Feature Freeze" ve "UI Freeze" geliştirme aşamalarıyla birlikte geliyor.

GNOME 3.33.4 geliştirme sürümünü test etmek isteyenler, GNOME'yi bağımlılık eksikliği nedeniyle kurmanın önerilen yolu olan resmî BuildStream proje anlık görüntüsünü kullanabilir veya kaynak paketleri indirip derleyebilirsiniz. GNOME 3.33.4'teki yenilikleri görmek için değişiklik listesini kontrol edin.

GNOME 3.34 Beta, 7 Ağustos’ta Gelecek

Yaklaşan GNOME 3.34 masaüstü ortamı serisinin geliştirme döngüsü şu anda 7 Ağustos'ta yapılması planlanan ilk beta sürümüyle devam edecek. İkinci bir beta sürümü, 21 Ağustos'ta önümüzdeki ay yapılacak testlere hazır olacak.

Bundan sonra Release Candidate (RC) dönüm noktasının 4'ünde, Eylül ayının başlarında, sokağa çıkması ve ardından 11 Eylül 2019'da, bir hafta sonra, GNOME 3.34 masaüstü ortamının son sürümünün çıkması bekleniyor.

O zamana kadar GNOME 3.34 masaüstü ortamının erken bir tadına bakmak istiyorsanız sizi en sevdiğiniz GNU/Linux dağıtımında GNOME 3.33.4 görüntüsünü test etmeye davet ediyoruz ancak bunun bir geliştirme sürümü olduğunu unutmayın, bu yüzden bir üretim makinesine kurmayın.

Kaynak: https://news.softpedia.com/news/gnome-3 ... 6831.shtml