Merhaba arkadaşlar. Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen GNOME veya KDE kullanmak yerine farklı bir masaüstü kullanmak isteği içindesiniz. Başka bir dağıtımı denemek istiyorsunuz ama diğer masaüstlerinde rahat edemiyorsunuz. Endişelenmeyin, beraber istediğiniz masaüstünü kolayca kuracağız.
Resim
Kurulumu başlattığınızda karşınıza ilk olarak böyle bir ekran gelecek. Burada Türkçe'yi ve klavye düzenimizi seçeceğiz. F klavye kullanıcıları aşağıdaki linke göz atabilirler:
viewtopic.php?f=13&t=74&hilit=f+klavye
Resim
Herşey yolunda gidiyor, şimdi masaüstü ortamı seçimi zamanı geldi. Burada sadece KDE ve GNOME seçenekleri görünüyor. Korkmayın.
Resim
Karşımıza böyle bir seçim ekranı gelecek. Burada istediğiniz masaüstü ortamının yanına tik koyun. Eğer dilerseniz burada laptop araçları, komut satırı araçları yada ofis araçları gibi işinize yarayabilecek yazılımların yanına tik koyabilirsiniz.
İleri dedikten sonra karşınıza disk bölümleme gelecek.
EDİT: Düzeni korumak ve soru cevaba yönelik başlık yaratabilmek adına disk bölümleme ayrı konu olarak açılıp buraya daha sonra link olarak eklenecektir.
Gördüğünüz gibi sadece bir tike bakıyor. Karşı taraftan verilerin inmesini ve kurulmasını bekleyeceğiz. İnternet hızınıza ve bilgisayarınızın hızına göre değişebilir süre. Umarım rehberimiz işinize yaramıştır. İyi günler dileriz.

Kurulumun devamı için şu bağlantıyı takip ediniz:
viewtopic.php?f=21&t=57