Türkçe kurulum hata

Kurulum hakkında ve Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler
Arkadaşlar kusura bakmayın yardım bölümü yoktu buraya yazdım (Veya ben bulamadım :D )

Turkçe olarak yüklenmiyor nedense son 99 larda bir hata veriyor arkadaşlar. Şuan tam hatırlamıyorum geçen haftaki snapshotdan yüklemeyi denemiştim hatanın içeriğini tam hatırlamıyorum ama ingilizce kurulumda hata vermiyor. Nedense ingilizce kurup turkçeye çevirince yast üzerinden nvidia paketi vs de kurulmuyor. Bir bilgisi olan var mı? Şuan manjaro üzerinden yazıyorum çok istiyorum opensuse ye geçmek ama tekrar hata alırsam sistemi kurtaracağım bir boot diskim olmayacak..
Selamlar. GeckoLinux denediniz mi? OpenSUSE'nin neredeyse aynısı, sadece kurulum araçları ve bir iki deposu farklı. Şimdilik durumu idare etmek için bunu tavsiye edebilirim, şurada bir tanıtım konusu açmıştım.

viewtopic.php?f=66&p=199
Tarbetu yazdı:
13 Ara 2018, 23:48
Selamlar. GeckoLinux denediniz mi? OpenSUSE'nin neredeyse aynısı, sadece kurulum araçları ve bir iki deposu farklı. Şimdilik durumu idare etmek için bunu tavsiye edebilirim, şurada bir tanıtım konusu açmıştım.

viewtopic.php?f=66&p=199
İlginiz için teşekkürler öncelikle.

Aslında opensuse yi opensuse olarak kullanmayı tercih ederim. Uzunca bir arch geçmişimden dolayı rollingrelease tercih etmek istedim. Geliştirici ekip ile bir iletişiminiz var ise durumu bildirirseniz sevinirim şu sıralar yoğun bir sınav dönemim var bug rapor edemiyorum...

Tekrardan teşekkürler 😊
loradona yazdı:
15 Ara 2018, 13:42
Tarbetu yazdı:
13 Ara 2018, 23:48

viewtopic.php?f=66&p=199
İlginiz için teşekkürler öncelikle.

Aslında opensuse yi opensuse olarak kullanmayı tercih ederim. Uzunca bir arch geçmişimden dolayı rollingrelease tercih etmek istedim. Geliştirici ekip ile bir iletişiminiz var ise durumu bildirirseniz sevinirim şu sıralar yoğun bir sınav dönemim var bug rapor edemiyorum...

Tekrardan teşekkürler 😊
GeckoLinux'un esasında openSUSE'den hiçbir farkı yok, bir kaç ekleme ve çıkartma dışında. Yani Manjaro veya Ubuntu gibi radikal bir çatallama değildir, ufak bir kaç düzenlemeden başka bir şey içermez.

Açıkçası şu aşamada bir hata raporlayamayız, zira elimizde sadece openSUSE'yi Türkçe kuramadığınız var ve 99la başlayan bir hata mesajı aldığımızı söylediniz. Dilerseniz arkadaş arasında güncel iso dosyasını sanal makinede deneyebiliriz, ya da sınavlardan sonra üzerine beraber güzelce düşeriz.

Rica ederiz, tekrar bekleriz. :)
Tarbetu yazdı:
15 Ara 2018, 19:35

GeckoLinux'un esasında openSUSE'den hiçbir farkı yok, bir kaç ekleme ve çıkartma dışında. Yani Manjaro veya Ubuntu gibi radikal bir çatallama değildir, ufak bir kaç düzenlemeden başka bir şey içermez.

Açıkçası şu aşamada bir hata raporlayamayız, zira elimizde sadece openSUSE'yi Türkçe kuramadığınız var ve 99la başlayan bir hata mesajı aldığımızı söylediniz. Dilerseniz arkadaş arasında güncel iso dosyasını sanal makinede deneyebiliriz, ya da sınavlardan sonra üzerine beraber güzelce düşeriz.

Hocam yarın rahata ediyorum. O sırada en güncel iso dosyasını indiriyorum. En kısa sürede vbox üzerine kurulum yapmayı deneyip bilgilendirmeye çalışacağım.
loradona yazdı:
17 Ara 2018, 00:01
Tarbetu yazdı:

Hocam yarın rahata ediyorum. O sırada en güncel iso dosyasını indiriyorum. En kısa sürede vbox üzerine kurulum yapmayı deneyip bilgilendirmeye çalışacağım.
Tamamdır, bekliyorum.
Tarbetu yazdı:
17 Ara 2018, 20:04
loradona yazdı:
17 Ara 2018, 00:01
Tarbetu yazdı:

Tamamdır, bekliyorum.

Hocam ext4 kurulum sorunsuz ilerliyor ama btfrs kuulumda snapper ile ilgili bir hata alıyorum türkçe kurulumda. İngilizce kurup türkçe yapıp LC_CTYPE değişkenini en_EN.utf-8 ayarlayınca tüm sorun çözülüyor.

Şuan sistemim böyle sorunsuz çalışmakta
en_US olacaktı
Tamamdır, bunu bir şekilde raporlayalım. Snapperla alakalıymış. Muhtemelen dil paketlerinde bir şeyleri mahvettiler. Teşekkür ederiz :)