[ÇÖZÜLDÜ] Uzaktan bağlantı Siyah Ekran Sorunu

OpenSuSE için basit konular hakkında teknik destek alanı

Moderatör: tyko

Vnc server kuruyorum fakat baska clienten baglaniyorum sadece siyah ekran gozukuyor bunun cozumu nedir veya local olara uzak masaustu onerebilceginiz bir program varmi
Teamwiever falan olmaz mi?
Tarbetu yazdı:Teamwiever falan olmaz mi?
Bizim networkte engelli local calistiriyorum ama baglanma hatasi aliyorum portlar açık ep ile ekledim ve port scaner ile windowstan emin oldum bugun vnc serveri gnomede deniyecegim gnomede ters ekran problemim vardi onu cozdum forumada ekledim aksam vnc deniyip geri donecegim tesekkurler
Tamamdır, sonucu bekliyorum. Su sıralar pek Internete giremiyorum tatilde olduğum icin, o yüzden geç dönüyorum kusura bakmayın.
Tarbetu yazdı: Tamamdır, sonucu bekliyorum. Su sıralar pek Internete giremiyorum tatilde olduğum icin, o yüzden geç dönüyorum kusura bakmayın.

Asil siz kusura bakmayi surekli birsey soruyorum denedim hala siyah ekran problemim var :(
Tarbetu yazdı: Tamamdır, sonucu bekliyorum. Su sıralar pek Internete giremiyorum tatilde olduğum icin, o yüzden geç dönüyorum kusura bakmayın.
Merhaba Tekrar Kde Kurdum ve krfb yi kurdum https://software.opensuse.org/package/krfb

ve sorunsuz akıcı kolay kurulum baya iyi çalışıyor vnc
şu portuda eklemek şart tabi
firewall-cmd --add-port=5900/tcp
firewall-cmd --add-port=5900/udp
Firewall sorunuymuş demek, konuya bir çözüldü ekleyelim
Tarbetu yazdı:Firewall sorunuymuş demek, konuya bir çözüldü ekleyelim
Aslında Firewall problemi değil sadece opensusde gnomede vnc server kurma karmaşık
onun yerine kde plasmada krfb yi kurdum krfb kurdum ve krfb firewalla port eklemiyor ekledim ell ile çalıştı