Rehber - Anti-Adblock Killer Kurulumu

Anti-Adblock Killer Nedir?
Reklamları engellediğimiz, tarayıcı eklentilerini engelleyen sitelerin düşmanıdır desek yanlış demiş olmam.
Karışık geldiyse hemen resimle özetleyeyim. Bu görüntüyü hatırladınız mı? Hem hatırlayıp hem sıkıldıysanız ve sitelerin bu davranışından rahatsız oluyorsanız Anti-Adblock Killer yüklemelisiniz. Bu betiği yükledikten sonra sitelerin hiç biri çok sıkı güncelleme alan özel liste sayesinde size reklam gösteremeyeceği gibi İçeriği görüntülemek için AdBlock yazılımını kapat diyerek ekranınızı kaplayamayacak, size dayılanamayacak. :)
Not: Kimi siteler sadece buradan para kazanıyor eğer sevdiğiniz bir site veya dozunu aşmıyorsa AdBlock yazılımınızı kapatmanızı tavsiye ederim.

Nasıl Kurulur?
Sade ve olması gerektiği gibi videoda kurulumu güncel bir şekilde anlatılıyor. Video tercih etmeyen kullanıcılar resmi sayfası diyebileceğimiz Github üzerinden nasıl kurulacağını inceleyebilir.

Videoda kullanacağınız adımları aşağıya ekledim hızlıca linkler arasında dolaşıp kurulumu yapabilirsiniz.

1. Adım: Betik Yöneticisi
Firefox Resmi: Greasemonkey, Firefox Alternatif: Violentmonkey
Chrome: Tampermonkey
Opera: Tampermonkey
Safari: Tampermonkey
Edge: Tampermonkey

2. Adım: Filtre Listesi
Github.com üzerinden AdBlock eklentilerine filtre eklemek için abone olunuz.

3. Adım: Kullanıcı Betiği
Github.com üzerinden "Maymunlara" gerekli betiği ekleyiniz.

4. Adım: Kontrol
Doğru yükleyip yüklemediğini test etmek için şu linke gidebilirsiniz.

4.1 Adım: Firefox Üzerinde Çalışmıyorsa?
Ah şu maymunlar! Firefox ile deneyip 4. adımı geçemiyorsanız Greasemonkey sizde de çalışmıyor demektir. Hemen bahsi geçen Greasemonkey eklentisini kaldırıp yerine alternatif olan Violentmonkey eklentisini kurunuz. Sonrasında 3. adıma giderek Violentmonkey'e gerekli betiği ekleyiniz. Çalıştığını kontrol etmek için 4. adımdaki linki kullanabilirsiniz.

Reklamsız ve hızlı sörf yapmaya başlayabilirsiniz. :)
Firefox için olanını kurdum, lakin sitelerin yüklenmesini bir acayipleştirdiği gibi aynı zamanda test linkine de yaramadı.
Tarbetu yazdı:
21 Haz 2019, 18:35
Firefox için olanını kurdum, lakin sitelerin yüklenmesini bir acayipleştirdiği gibi aynı zamanda test linkine de yaramadı.
Firefox kullanmadığım için Chrome ve Opera için test etmiştim çalışmıştı. Geri beslemenize göre rehberi Firefox için uyguladım ancak sizin gibi sonuç alamadım. Firefox için şöyle bir öneri yapılmış kendim test ettim ve şuanda çalışıyor.

Dağıtım: openSUSE Tumbleweed
Yazılım: Firefox 67.0 64bit

Reklam engelleyici olarak AdBlock'u tercih ettim.
Script Manager için Greasemonkey yerine Violentmonkey kurdum.
Geri kalan tüm adımları aynen uyguladım şuanda çalışıyor.
Test edip onaylarsanız rehberin Firefox adımını düzenleyeceğim.
Benden onayı aldı. :) Violentmonkey ile çalıştı şimdi.
Tarbetu yazdı:
21 Haz 2019, 19:51
Benden onayı aldı. :) Violentmonkey ile çalıştı şimdi.
Harika, o zaman düzenlememi yapıyorum. :)
Yararlı güzel bir tarayıcı eklentisi değil mi? :D
Öyle. ;D Şu İngilizce olan adımları Türkçe yapsak daha iyi olur.
Tarbetu yazdı:
21 Haz 2019, 19:59
Öyle. ;D Şu İngilizce olan adımları Türkçe yapsak daha iyi olur.
Gerekli düzenlemeleri yaptım :)