Tüm etkinlik İsrail, Hayfa'da gerçekleşecek.

DebConf19 etkinliği kapanırken Debian Projesi gelecek yılın İsrail'in Hayfa kentinde düzenlenecek olan DebConf20 Debian GNU/Linux geliştirici konferansı için tarihleri açıkladı.

Gelecek yıl 2020'de Debian Projesi, ilk DebConf Debian geliştirici konferansının başlamasından 12 yıl sonra kutlanacak ve İsrail'in politik sistemine rağmen DebConf20 için Portekiz'in Lizbon'u yerine İsrail'in Hayfa'sını seçecekler. Şimdi 23-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan DebConf20'nin resmî tarihlerini açıkladılar.

DebConf20, 23 Ağustos-29 Ağustos 2020 tarihleri arasında İsrail'in Hayfa kentinde yapılacak. Geleneğin bir sonraki DebConf'tan önce takip ettiği gibi İsrail'deki yerel organizatörler konferans aktivitelerine DebCamp (16 Ağustos-22 Ağustos) ile başlayacak, özellikle dağıtımın iyileştirilmesine yönelik bireysel ve ekip çalışmasına odaklanacaklar.

DebConf20, Debian GNU/Linux 11 "Bullseye" İçin

DebConf20 Debian GNU/Linux 11 "Bullseye" için, yeni çıkan Debian GNU/Linux 10 "Buster" serisinden sonra gelen ünlü Debian GNU/Linux işletim sisteminin bir sonraki büyük sürümüdür. Bu nedenle tüm tartışmalar ve çalıştaylar; Debian GNU/Linux 11 "Bullseye"de uygulanacak yeni özelliklere yol açacak fikir ve bilgileri paylaşmak olacak.

DebConf; Debian geliştiricisi için değil, aynı zamanda bilgilerini paylaşmak için bir araya gelebilecek ve Debian GNU/Linux işletim sisteminin bir sonraki ana sürümünün planlarını belirleyen kullanıcılar için önemli bir deneyim sunar. DebConf20 hakkında daha fazla bilgi için https://wiki.debian.org/DebConf/20 adresindeki resmî web sitesine bakın.

Gelecekte Debian GNU/Linux 11 "Bullseye" işletim sistemi serisi üzerinde çalışmaya başlayacaklar çünkü geliştiriciler yakın zamanda paketlerini geliştirmeye başladıkları Debian Testing depolarına yüklemek için davet edildiler.

Bununla birlikte Debian GNU/Linux 11 "Bullseye", muhtemelen 2021 yazında günün ışığını görene kadar birkaç yıl sürecek.

Kaynak: https://news.softpedia.com/news/debconf ... 6857.shtml